Domy które położone są z dala od miast blisko pól i łąk są w szczególności narażone na wkradnięcie  się gryzoni do wewnątrz mieszkań.

Mieszkańcy miast (domków i blokowisk) , także narażeni są na osiedlanie się myszy lub szczurów. Warunki atmosferyczne tzn. ciepła jesień, słaba zima szczególnie sprzyjają gryzoniom.

Chcąc zabezpieczyć mieszkania przed gryzoniami, możemy posłużyć się kilkoma metodami odstraszającymi. Jedną z nich jest posiadanie w domu kota lub psa  (teriera, cocker spaniela, jamnika). Zwierzęta te są  biologicznymi wrogami gryzoni. W dużym stopniu już sam zapach, spowoduje niechęć  ze strony gryzoni do osiedlania się ich w naszych mieszkaniach. Istnieje kilka innych metod na zabezpieczenie naszego domu przed tymi niechcianymi gośćmi. Dobrym pomysłem jest używanie roślin odstraszających gryzonie.

Myszy nie cierpią zapachu dzikiej mięty, rumianku, kolendry, czosnku oraz spleśniałej cytryny.

Szczury natomiast unikają miejsc w których są umieszczone kostki toaletowe do muszli klozetowej. Zapach ten niechętnie jest tolerowany przez te gryzonie. Należy pamiętać, aby powyższe preparaty roślinne i kostki toaletowe umieszczać w zakamarkach potencjalnego przedostawania się gryzoni do domu.

Dostępne są również do kupienia w sklepie lub internecie elektroniczne odstraszacze  gryzoni. Używanie odstraszaczy ultradźwiękowych nie zawsze gwarantują ochronę lub pozbycie się gryzoni z naszego mieszkania.

Bywały przypadki w których gryzonie osiedlały się blisko urządzeń ultradźwiękowych.

Dzwięki wydobywające się z urządzeń nie są słyszalne przez człowieka, a także przez większość zwierząt domowych w tym psa lub kota tak gwarantują producenci.

Urządzenia ultradźwiękowe nie kiedy przekraczają ceny usług firm zajmujących się profesjonalnym zwalczaniem gryzoni, więc warto zastanowić się czy w przypadku kiedy już mamy niechcianego lokatora wewnątrz mieszkania, sięgnąć po pomoc profesjonalistów zajmujących się zwalczaniem gryzoni.

Domowe sposoby na zabezpieczenie domu przed gryzoniami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *