Po czym możemy rozpoznać, że w naszym domu znajduje się szczur?

Oprócz tego,że możemy spotkać się z nim oko w oko np. kiedy wychodzi z muszli klozetowej zostawia też ślady, które mogą świadczyć, że się u nas zadomowił. Jednym z oznak występowania tych gryzoni są naruszone opakowania żywności, możemy również spotkać nagryzione kable, a także szczurze odchody.W porze nocnej usłyszymy także ich odgłosy ( skrobanie,piski).

Szczury są nosicielami groźnych chorób i pasożytów. Rozmnażają się bardzo szybko, musimy pamiętać, żeby do tego nie dopuścić i działać jak najszybciej.

Szczur należy do bardzo mądrych gryzoni dlatego zwalczenie szczura na własną rękę nie jest łatwe, nie chce opuścić miejsca, w który jest mu dobrze i dostaje pożywienie.

Przede wszystkim musimy zastanowić się, którędy się do nas dostał, trzeba sprawdzić czy w naszych murach nie znajduje się żadna dziura.

W sklepach dostępne są różnego rodzaju pułapki, które nie stanowią dla tych gryzoni najmniejszego problemu, żeby je ominąć. Możemy, również zastosować trutki. Trutki muszą zostać zastosowane w odpowiednich miejscach,ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla domowników, działają po kliku dniach.

Najodpowiedniejszą metodą w zwalczeniu tych gryzoni będzie skorzystanie z profesjonalnej firmy.Nasza firma zastosuje odpowiednie środki, które pozwolą na zwalczenie tych gryzoni oraz odpowiednio zabezpieczy dom przed ponownym wtargnięciem gryzoni do domu. Zastosowane metody zwalczania będą nie tylko skuteczne ale i bezpieczne dla domowników i zwierząt zamieszkujących w tym domu.

Jak pozbyć się szczura z domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *