logo ddd

“Jedno jest pewne! Zawsze działamy skutecznie...”

Haccp

HACCP ochrona zakladów, magazynów, hoteli, restauracji, szkól i innych obiektów
Oferujemy Państwu opracowanie oraz wdrożenie systemu ochrony przed szkodnikami.
 
Kogo obliguje wdrożenie procedur zarządzania jakością HACCP (Program zwalczania szkodników)?
Dbając o jakość, normy oraz bezpieczeństwo produktów żywnościowych wszystkie firmy, zakłady produkcyjne, przetwarzające oraz sprzedające produkty i towary żywnościowe są zobowiązane do wdrożenia procedur zarządzania jakością HACCP. Oferta skierowana do Waszej firmy lub instytucji obejmuje:
 • indywidualnie do potrzeb chronionego obiektu opracowujemy „Program Monitorowania i Zwalczania Szkodników".
 • Pierwszy audyt w celu lustracji zerowej( początkowej) i omówienie wdrażania systemu ochrony przed szkodnikami oraz ich zwalczania jest bezpłatny.
 • Dokumentacja zgodna z wymogami HACCP, GMP/GHP, IFS/BRC, AIB jest przekazywana Klientowi po podpisaniu umowy.
Dokumentacja zawiera:
 • Program zwalczania szkodników
 • Profilaktyka, monitorowania i zwalczanie gryzoni
 • Instrukcja kontroli wewnętrznej chwytaczy na gryzonie
 •  Instrukcja kontroli wewnętrznej detektorów na owady biegające i latające
 • Instrukcja przeglądu lamp owadobójczych • Procedura „ profilaktyka zwalczania innych szkodników"
 • Procedura „ działania korygujące po stwierdzeniu aktywności szkodników w zakładzie i jego obrębie"
 • Karty charakterystyk wdrażanych środków wraz z pozwoleniem Ministra Zdrowia 
 • Kwalifikacje naszej firmy: certyfikaty, dyplomy, świadectwa z odbytych szkoleń, kwalifikacje poparte umowami z innymi instytucjami


Dbając o skuteczne zabezpieczenie obiektu przed szkodnikami wprowadzamy wszystkie możliwe sposoby i metody zwalczania szkodników wykorzystując metody sanitarne: fizyczne, profilaktyczne oraz chemiczne (IPM). Firma DDD Perfekt opracuje i wdroży system ochrony przed szkodnikami wykorzystując integrowane metody zwalczania szkodników ( IPM ), która polega na wykorzystaniu wszystkich dostępnych sposobów i bezpiecznych metod zwalczania szkodników, włączając w to metody sanitarne, profilaktyczne, fizyczne i chemiczne, w celu skutecznego i bezpiecznego zabezpieczenia obiektu przed szkodnikami. Głównym celem naszej firmy jest stworzenie takich warunków i środowiska, w których szkodniki takie jak: gryzonie, owady biegające, owady latające i inne nie będą się osiedlać.
 
JAKI JEST CEL WDRAŻANIA SYSTEMÓW GMP/GHP
GMP - Dobra Praktyka Produkcyjna oraz GHP - Dobra Praktyka Higieniczna. To podstawowe procedury mające na celu utrzymanie odpowiednich standardów higieny pracy i procesów technologicznych dotyczących przedsiębiorstw branży żywnościowej, a także wyzbycia się przyczyn wskazujących o nieprawidłowym stanie sanitarnym i higienicznym, zapobiegając pojawieniu się zagrożenia dla produktów, począwszy od produkcji, a skończywszy na konsumpcji.

CO ZAPEWNIAJĄ W PRZEDSIĘBIORSTWIE ŻYWNOŚCIOWYM WYMOGI GMP/GHP?
SPEŁNIENIE WYMOGÓW WSTĘPNYCH GMP/GHP JEST PODSTAWĄ PRZY WDRAŻANIU SYSTEMU HACCP
WDROŻENIE SYTEMóW GMP/GHP - Zapewnia bezpieczeństwo utrzymania określonych norm jakości żywności , gwarantując spełnione warunki podjęte na wszystkich etapach: od produkcji i obrotu żywnością( przetwórstwa, dystrybucji, magazynowania i postępowania z żywnością) do konsumpcji. Cel ten osiągniemy poprzez systematyczne i profilaktyczne działania zapobiegające wtargnięciu szkodników:
 • prawidłowe przechowywanie surowców, produktów i odpadów poprodukcyjnych
 • ciągły monitoring przez firmę DDD i kontrola osiedlania się niechcianych szkodników w budynku oraz jego obrębie zgodnie z wymogami HACCP, GMP/GHP, BRC, IFS, IPM, AIB.
 • zabiegi eliminujące niepożądane szkodniki za pomocą stosowania szeregu metod, w tym wykorzystanie pestycydów ( środki naturalne lub syntetyczne, które nie powodują skażenia produktów żywnościowych)

Monitoring powinien być prowadzony w sposób systematyczny i ciągły bez względu na wynik. Brak obecności szkodników nie może być powodem do zaprzestania działań. Monitoring musi poprzedzać i wyznaczać dalsze działania, w tym także dokładną dezynsekcję i deratyzację. Od Zespołu HACCP i współpracującej z nim firmy DDD Perfekt wymaga się podjęcia skutecznych działań prewencyjnych oraz działań korygujących określonych przez GMP/GHP wraz z przyjętym programem zwalczania szkodników. Szczególnie istotną częścią GHP jest Ochrona i Monitorowanie Aktywności Szkodników w Zakładzie oparta o system HACCP( Program Zwalczania Szkodników).


Urządzenia monitorujące obiekt: montujemy, oznaczamy, wykładamy środki, wymieniamy lepy, dezynfekujemy, usuwamy padłe gryzonie i owady.

Rodzaj montowanych urządzeń:
 • detektory na owady biegające i latające z atraktantem pokarmowym lub feromonowym
 • karmniki deratyzacyjne z rodentycydem • chwytacze żywołowne z kostkami wabiącymi nietoksycznymi
 • lampy owadobójcze: rażące i lepowe
 • zabezpieczenie przed ptakami: kolce, siatki
 • moskitiery

W celu omówienia szczegółów współpracy prosimy kontaktować się drogą mailową biuro@dddperfekt.pl lub pod numerem telefonu 730-55-55-99. Zapraszamy do współpracy.
 

Referencje


 

Nasze Certyfikaty 

Partnerzy

Gwarantujemy najwyższą jakość
naszych usług

Dla nas najważniejszy jest zadowolony klient
sprawdź nas i zadzwoń

tel. 730 55 55 99
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności